Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

To kolejna kooperacja Politechniki Morskiej ze środowiskiem szkolnictwa morskiego, zakładająca współpracę w obszarze badawczym, edukacyjnym i ogólnorozwojowym obu podmiotów.

Nasza Uczelnia i duńska szkoła Skive College zawarły porozumienie o współpracy edukacyjnej w obszarze niskich i wysokich napięć oraz lądowych i morskich elektrowni wiatrowych. Dokument podpisano w duńskim mieście Skive podczas oficjalnej gali. Politechnikę Morską reprezentował Prorektor ds. Morskich dr inż. kpt. ż.w. Arkadiusz Tomczak, prof. PM oraz dr inż. of. elektroautomatyk okr. Maciej Kozak, prof. PM, a Skive College Dyrektor Soeren Christensen.

Wspólne plany współpracy

Współpraca zaowocowała zaproszeniem Politechniki Morskiej do projektu T-shore, który ma na celu ustandaryzowanie edukacji w Europie w obrębie energetyki odnawialnej.
W wyniku współpracy opracowano również kurs Electrical Competent Person, który będzie oferowany już w listopadzie br. przez nasze Akademickie Centrum Szkoleniowe MUSTC. Kurs pozwala na zdobycie kompetencji elektrycznych, umożliwiających bezpieczną pracę na turbinach wiatrowych. 12-tygodniowy kurs jest skierowany do osób już pracujących w branży i w zamyśle ma podnieść ich kompetencje.
Program kursu zakłada zapoznanie uczestników z zagadnieniami teoretycznymi dotyczącymi obwodów prądu stałego i zmiennego, montażu instalacji elektrycznych oraz rozwiązywaniu problemów związanych z eksploatacją obwodów elektrycznych w turbinach wiatrowych zgodnie z dostępną dokumentacją techniczną.
Ponadto uczestnicy kursu nabędą wiedzę praktyczną z zakresu prawidłowego montażu różnych typów przewodów, układów oraz elementów instalacji napięcia niskiego (poniżej 1000V). Podczas szkoleń szczególna uwaga zostanie również zwrócona na zagadnienia związane z bezpieczeństwem i higieną pracy.
Istotnym elementem współpracy jest także wspólna wymiana wiedzy i doświadczeń oraz intensywna współpraca w zakresie promocji zagadnień związanych z elektroautomatyką i OZE.

Nasz nowy partner

Skive College powstał w 2017 roku poprzez fuzję Skive Business School i Skive Technical School.
College oferuje kursy zakończone egzaminami certyfikującymi w zakresie instalacji, serwisu oraz diagnostyki instalacji wysokiego napięcia w lądowych i morskich turbinach wiatrowych.
Kształcenie odbywa się zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym, a program kształcenia został opracowany przy współpracy z najlepszymi firmami z branży morskiej energetyki wiatrowej.
W ofercie Skive College figuruje ponad 30 programów zawodowych i 20 programów EUX.
 

Pliki do pobrania:

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę