Przejdź do treści

Ustawienia dostępności

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast
Animacje
Kolory

Tryb ciemny włączony na podstawie ustawień systemowych.
Przejdź do , żeby zmienić ustawienia.

Godło Polski: orzeł w złotej koronie, ze złotymi szponami i dziobem, zwrócony w prawo logo-sygnet Politechniki Morskiej w Szczecinie - głowa gryfa, elementy kotwicy i sygnatura PM
Logo Wydzialu
Wydział Mechatroniki i Elektrotechniki Politechniki Morskiej w Szczecinie

Unia Europejska

W dniach 5-6 marca 2025 r., zespół Katedry Robotyki i Sterowania wziął udział w tegorocznej edycji Robochallenge, która odbyła się w nowej siedzibie organizatora – firmy FANUC.

W dniach 5-6 marca 2025 r., zespół Katedry Robotyki i Sterowania WMiE PM wziął udział w tegorocznej edycji Robochallenge, która odbyła się w nowej siedzibie organizatora – firmy FANUC. Wydarzenie, łączące konferencję oraz zawody z robotyki przemysłowej, stanowiło doskonałą okazję do zaprezentowania najnowszych osiągnięć w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie.

Podczas konferencji naukowej, która stanowiła część wydarzenia, odbyła się debata na temat „AI w przemyśle”. W dyskusji tej wziął udział prof. dr hab. inż. Mirosław Pajor, przedstawiając swoje spostrzeżenia na temat roli sztucznej inteligencji w nowoczesnych rozwiązaniach przemysłowych.

Na hali, gdzie toczyły się zawody z zakresu programowania robotów przemysłowych, zespół zaprezentował zrobotyzowane stanowisko do obróbki hybrydowej addytywno-ubytkowej. Stanowisko to zostało stworzone we współpracy z firmą Print-me, a jego integracją zajmowali się dr inż. Paweł Herbin oraz dr inż. Karol Miądlicki. Prezentacja stanowiska była jednym z ważniejszych punktów wydarzenia, które przyciągnęło uwagę wielu uczestników.
Zespół KRiS serdecznie dziękuje organizatorom Robochallenge za zaproszenie do udziału w wydarzeniu i z niecierpliwością oczekuje na kolejną edycję w przyszłym roku.

 

Przeglądarka Internet Explorer nie jest wspierana

Zalecamy użycie innej przeglądarki, aby poprawnie wyświetlić stronę